Badania ultrasonograficzne

Medgart Centrum Medyczne

Skłodowskiej-Curie 3

80-210 Gdańsk

Rejestracja: 58 550 7 333

Badania Ultrasonograficzne:

USG Piersi         

USG Jama brzuszna 

USG Tarczyca 

USG Ślinianki 

USG Tkanki miękkie 

Lekarz: Dr Maria Szostakiewicz – radiolog

Każdy czwartek: w godzinach 14 – 16.

Wynalezienie aparatu ultrasonograficznego, i wprowadzenie go do medycyny na przełomie lat 60-tych i 70-tych okazało się prawdziwym krokiem milowym w medycynie. Dzięki USG możliwe jest uzyskanie obrazu tkanek i narządów w czasie rzeczywistym. Jest to podstawowa metoda diagnostyki obrazowej, a co szczególnie ważne dla pacjenta, kompletnie nieinwazyjna. W ciągu wielu lat stosowania tej metody, nie odkryto żadnych zagrożeń lub negatywnych następstw dla ludzkiego organizmu.

Badanie USG wykonuje się niemal we wszystkich dziedzinach medycyny, w których dla prawidłowej diagnostyki chorób i schorzeń, konieczne jest uzyskanie precyzyjnego obrazu narządów. Duża dokładność obecnie stosowanych aparatów pozwala na wykrywanie bardzo małych zmian, o rozmiarach nawet do 0,1 milimetra. Na skórę w badanym miejscu nakłada się specjalny żel, który jest bezpieczny dla pacjenta, a umożliwia dokładny kontakt aparatu ze skórą, a także zapobiega przedostawania się pęcherzyków powietrza pod głowicę.

Jedynymi dziedzinami, w przypadku, których to badanie USG może okazać się mało skuteczne, jest diagnostyka kości, ze względu na barierę jaką tworzą dla aparatu ultradźwiękowego, a także przegląd płuc i jelit, z powodu obecności nadmiernej ilości gazów w pobliżu tych narządów. W Centrum Zdrowia Medgart w Gdańsku USG wykonuje specjalista radiolog, doktor Maria Szostakiewicz. Przy pomocy rejestracji telefonicznej, mogą się Państwo umówić na badanie ultrasonograficzne:

  • piersi,
  • tarczycy,
  • tkanek miękkich,
  • jamy brzusznej,
  • ślinianki.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.